انتشارات فار
۴ دی ۱۳۹۲
دنیای پیچیده امروز «عشق هيچ‌گاه مطالبه نمي‌كند، همواره نثار مي‌كند...» دیروز، امروز، فردا تغيير روش تربيت! فانوس دريايی در محضر استاد فانفار زبون داااااااااااااغ !!!!!!!!!!! اندر حكايت به دنيا آمدن شيمي۳ كي خوش‌بخت‌تره؟ بچه‌ها متشكريم تسلیت آقا رحیم کاپشن با مهر پا به مهر بگذاريم امید ... به بهانه‌ی نمایشگاه کِرم فرهنگی مرام و معرفت عملی آيين يلدا را دوست دارم؛ چون دهن‌كجي به سياهي شبه. غزال سیاه دایره‌ای به مساحت زندگی بزرگداشت حافظ نگاهی دیگر اول مهر به نام آنکه، خنده می‌آورد به چشم‌ها، گاهی... سلام زلزله دروغ بزرگ کنکورتون به سر رسید، جشنِش به آخر نرسید!!! سلام بر استان زنجان سلام بر استان سمنان سلام بر استان سیستان و بلوچستان سلام بر استان فارس سلام بر استان قزوین سلام بر استان قم سلام بر استان کردستان سلام بر استان کرمان سلام بر استان کرمانشاه سلام بر استان کهگیلویه و بویراحمد سلام بر استان گلستان سلام بر استان گیلان سلام بر استان لرستان سلام بر استان مازندران سلام بر استان مرکزی سلام بر استان هرمزگان سلام بر استان همدان سلام بر استان یزد دقیقه ۹۰ شتر حیوان صبوری است! به‌نام آرامش‌دهنده‌ي دل‌هاي لرزان این همه هیاهو! یک مقایسه توهم چشم! یک تاریخچه‌ی مختصر قهوه تلخ یک روز بارانی دمتون گرم آدم‌ها حرکت دوچرخه شاخ کرگدن یک ارتباط دوطرفه در فانوس دریایی «عشق هيچ‌گاه مطالبه نمي‌كند، همواره نثار مي‌كند...»

در محضر استاد فانفار

معقول نشسته بودیم تو دفترمون و نون و پنیر و چایی شیرینمون رو می خوردیم که یهو در باز شد و علیرضا علمداری با یه کتاب زیر بغلش وارد شد و با نیش باز گفت:
- استاد فانفار بالاخره موفق شدم، کتاب کمک آموزشی شیمی نوشتم، باقلوا.
خدا نصیب نکنه، یه انتشارات داریم که ماشالله همشون مثل عسل شیرینن، ازشون همینجور شیرینی می ریزه. پنج سال پیش بهش گفتیم:
-علمداری جان، می تونی یه کتاب کمک آموزشی شیمی واسمون بنویسی که خیلی سریع وارد بازار شه؟ وقتمون تنگ و بچه ها منتظرن، یه چیزی سر هم کن که نه سیخ بسوزه نه کباب.
حالا آقا بعد از پنج سال اومده که بفرمایید کتاب نوشتم مثل باقلوا! خدایا ما را از شر این اساتید با وجدان وسواسی خلاص بفرما. آخه مرد حسابی رفتی ته و توی شیمی رو درآوردی و دل و جیگرش رو کشیدی بیرون که چی بشه؟ مگه ما می خوایم ماری کوری و جان دالتون تحویل اجتماع بدیم؟ خب بچه تو هم برو مثل بقیه چاهار تا تست از کنکورهای سال قبل رو سرهم کن و بکنش یه کتاب بده بیرون دیگه، این جنگولک بازیها چیه؟ چرا نشستی کتاب نوشتی به قول خودت با "رویکرد کاملا مفهومی"؟ بعد هم مگه کاغذ مفت داری که نشستی هر بخش رو دوباره به بخشهای کوچکتر تقسیم کردی که بچه ها راحت تر موضوع دستشون بیاد و بهتر بفهمن؟ بعد چرا تستها رو از آسون شروع کردی و هی سخت ترش کردی؟ مگه مریضی آخه؟ من چقدر بگم که کنکوری باید بشینه تست بزنه و لازم نیست چیزی یاد بگیره؟ تست هم باید درهم باشه، عین میوه های میدون تره بار. خدایا، یا این استادای ما رو عاقلشون کن یا جنازه من رو از این فار ببر بیرون که دق کردم.
با اعصاب خراب نشستم کتاب رو ورق زدم و دیدم چه کرده این علمداری. ۱۱۲۰ تا تست گنجونده تو کتاب با کلی تصویر و نمودار و یه خروار جدول، بعد رفته هر چی سئوال کنکور از سال ۸۴ بوده، از داخل کشور تا خارج از کشور رو جمع کرده و گذاشته تو کتاب، خدا رحم کرده سئوال کنکور کشورهای دیگه رو پیدا نکرده، بعد دیده ما مال مفت داریم، برداشته سرگذشت هر چی شیمیدان تو دنیا بوده رو نوشته که کنکوریهای بیچاره اگه حوصله اشون سر رفت بشینن بیوگرافی بخونن و ببینن آدمایی در دنیا بودن که همین چیزها رو خوندن و دانشمند شدن.
بعد از دیدن سرفصها و فهرست مندرجات چشممون خورد به مقدمه ناشر، خدایا اینا رو شفاشون بده، آخه ناشر هم اینقدر مشتی و بی تکلف؟ سنگین باش پدر من، این چه مقدمه ایه که نوشتی؟ مگه کتاب ادبیاته که هی نشستی شعر نوشتی و جملات قصار کار کردی؟ من که استاد فانفار هستم و به خاکساری معروف، اینجوری نمی شینم با شاگردام حرف بزنم، یه کم جذبه داشته باش پدرجان.
در انتها ضمن اینکه به شدت بهتون توصیه می کنیم کتاب رو از ابتدا تا به انتها بجوید و نوش جان کنید و مطمئن باشید با مطالعه دقیق همین کتاب کمک آموزشی همه تستهای شیمی رو به سادگی و سهولت زده و حل می کنید، بلکه بهتون این نوید رو میدیم که با مطالعه این کتاب اگه یه رابرت نوبل نشوید حداقل یه گیلوساک از بغلتون در میاد. موفق باشید.

استاد فانفار


لطفا نظرات خود را برای ما ارسال نمایید:

نام و نام خانوادگی:     ایمیل:

C

ثبت نام اگر قبلا عضو فار شده‌اید از اینجا وارد شوید.
C

ورود اگر قبلا عضو فار نشده‌اید از اینجا عضو شوید
اگر کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید اینجا را
کلیک کنید.
C

ارسال اگر قبلا عضو فار نشده‌اید از اینجا عضو شوید

در حال ارسال اطلاعات
تایید