رضا سبزمیدانی
مدیر تالیف انتشارات فار و مؤلف کتاب‌های فیزیک
۲۵ بهمن ۱۳۹۱
دنیای پیچیده امروز «عشق هيچ‌گاه مطالبه نمي‌كند، همواره نثار مي‌كند...» دیروز، امروز، فردا تغيير روش تربيت! فانوس دريايی در محضر استاد فانفار زبون داااااااااااااغ !!!!!!!!!!! اندر حكايت به دنيا آمدن شيمي۳ كي خوش‌بخت‌تره؟ بچه‌ها متشكريم تسلیت آقا رحیم کاپشن با مهر پا به مهر بگذاريم امید ... به بهانه‌ی نمایشگاه کِرم فرهنگی مرام و معرفت عملی آيين يلدا را دوست دارم؛ چون دهن‌كجي به سياهي شبه. غزال سیاه دایره‌ای به مساحت زندگی بزرگداشت حافظ نگاهی دیگر اول مهر به نام آنکه، خنده می‌آورد به چشم‌ها، گاهی... سلام زلزله دروغ بزرگ کنکورتون به سر رسید، جشنِش به آخر نرسید!!! سلام بر استان زنجان سلام بر استان سمنان سلام بر استان سیستان و بلوچستان سلام بر استان فارس سلام بر استان قزوین سلام بر استان قم سلام بر استان کردستان سلام بر استان کرمان سلام بر استان کرمانشاه سلام بر استان کهگیلویه و بویراحمد سلام بر استان گلستان سلام بر استان گیلان سلام بر استان لرستان سلام بر استان مازندران سلام بر استان مرکزی سلام بر استان هرمزگان سلام بر استان همدان سلام بر استان یزد دقیقه ۹۰ شتر حیوان صبوری است! به‌نام آرامش‌دهنده‌ي دل‌هاي لرزان این همه هیاهو! یک مقایسه توهم چشم! یک تاریخچه‌ی مختصر قهوه تلخ یک روز بارانی دمتون گرم آدم‌ها حرکت دوچرخه شاخ کرگدن یک ارتباط دوطرفه در فانوس دریایی «عشق هيچ‌گاه مطالبه نمي‌كند، همواره نثار مي‌كند...»

کِرم فرهنگی

عقل، چرتكه‌اش را برداشت، حساب‌كتاب كرد، سرش را بالا گرفت و گفت: «عزیز من! تو این اوضاع و احوال خراب، كتاب چاپ می‌كنی كه چه؟ برو دارو ندارت رو به طلا و ارز و ملك و ... تبدیل كن و یك گوشه بشین. ماشین‌حساب رو بردار و هر روز بالاتر رفتن دارای‌ات رو از پله‌های ترقی تماشا كن و بشكن بزن! با كتاب نوشتن و كتاب چاپ كردن و كتاب فروختن به جایی نمی‌رسی.»
اما چه كنم كه دل ما معلم‌ها كِرم داره؛ اون هم از نوع فرهنگی‌اش! كِرم فرهنگی، مرض خیلی خطرناكیه و یكی از عوارضش اینه كه اثرش حتی بعد از مرگ هم تا سال‌ها می‌مونه! حالا خدا نكنه مولف و ناشر باشی و به كرم فرهنگی هم مبتلا بشی. این نوع كرم تا چشماش به یه تالیف جدید توپ می‌خوره، گوشه‌ی دندون آسیاش برق می‌زنه و آب از لب و لوچه‌اش سرازیر می‌شه و به نفس‌نفس می‌افته! حالا تو هی بگو كاغذ شده nبرابر، هزینه‌ی چاپ رفته بالا و دیگه كتاب چاپ كردن نمی‌صرفه و ... مگه می‌فهمه؟ تا كتابو چاپ نكنی، ول‌كن نیست. كِرمه دیگه! چه می‌شه كرد؟
این طوریه كه ما حالاحالاها كتاب چاپ خواهیم كرد...


لطفا نظرات خود را برای ما ارسال نمایید:

نام و نام خانوادگی:     ایمیل:

C

ثبت نام اگر قبلا عضو فار شده‌اید از اینجا وارد شوید.
C

ورود اگر قبلا عضو فار نشده‌اید از اینجا عضو شوید
اگر کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید اینجا را
کلیک کنید.
C

ارسال اگر قبلا عضو فار نشده‌اید از اینجا عضو شوید

در حال ارسال اطلاعات
تایید