سید احمد آل علی
مؤلف کتابهای زیست
۸ تیر ۱۳۹۱
دنیای پیچیده امروز «عشق هيچ‌گاه مطالبه نمي‌كند، همواره نثار مي‌كند...» دیروز، امروز، فردا تغيير روش تربيت! فانوس دريايی در محضر استاد فانفار زبون داااااااااااااغ !!!!!!!!!!! اندر حكايت به دنيا آمدن شيمي۳ كي خوش‌بخت‌تره؟ بچه‌ها متشكريم تسلیت آقا رحیم کاپشن با مهر پا به مهر بگذاريم امید ... به بهانه‌ی نمایشگاه کِرم فرهنگی مرام و معرفت عملی آيين يلدا را دوست دارم؛ چون دهن‌كجي به سياهي شبه. غزال سیاه دایره‌ای به مساحت زندگی بزرگداشت حافظ نگاهی دیگر اول مهر به نام آنکه، خنده می‌آورد به چشم‌ها، گاهی... سلام زلزله دروغ بزرگ کنکورتون به سر رسید، جشنِش به آخر نرسید!!! سلام بر استان زنجان سلام بر استان سمنان سلام بر استان سیستان و بلوچستان سلام بر استان فارس سلام بر استان قزوین سلام بر استان قم سلام بر استان کردستان سلام بر استان کرمان سلام بر استان کرمانشاه سلام بر استان کهگیلویه و بویراحمد سلام بر استان گلستان سلام بر استان گیلان سلام بر استان لرستان سلام بر استان مازندران سلام بر استان مرکزی سلام بر استان هرمزگان سلام بر استان همدان سلام بر استان یزد دقیقه ۹۰ شتر حیوان صبوری است! به‌نام آرامش‌دهنده‌ي دل‌هاي لرزان این همه هیاهو! یک مقایسه توهم چشم! یک تاریخچه‌ی مختصر قهوه تلخ یک روز بارانی دمتون گرم آدم‌ها حرکت دوچرخه شاخ کرگدن یک ارتباط دوطرفه در فانوس دریایی «عشق هيچ‌گاه مطالبه نمي‌كند، همواره نثار مي‌كند...»

کنکورتون به سر رسید، جشنِش به آخر نرسید!!!

سلام بر همه ی دوستان عزیز، مخصوصاً عزیزانی که امروز، فردا و پس فردا، یعنی روزهای ۸ اُم، ۹ اُم و ۱۰ اُم تیرماه میرن سر جلسه ی کنکور و تو این رقابتِ زیادی از حدّ هیجان انگیز (!!!)، نتایج تلاش هاشون رو محک می زنن! واقعاً خسته نباشید! امیدوارم نتیجه ی کنکورتان اون چیزی باشه که در درجه ی اول به صَلاحتون باشه و در درجه ی بعدی ازش راضی باشین! میدونم الان بعضی هاتون یک کم ناراحت شدین و میگین این دیگه چه جور دعا کردنه!؟ ولی یک کم که صبر کنین و یک کم سن و سالتون بیشتر بشه، خودتون با تمام وجود حس میکنین که من چی میگم! به زودی به این نتیجه میرسین که خیلی وقت ها اگر در ظاهر با تمامِ تلاش هایی که می کنین، ولی به اون چیزی که می خواهین نمی رسین، نه تنها دنیا به آخر نمی رسه، که اگر یک کم صبر کنین، می بینین حتماً خیری تو این ماجرا بوده! همیشه اون چیزی که بهش میرسیم لزوماً برایِ ما بهترین نیست و از اون طرف، نرسیدن به چیزی که می خواهیم، لزوماً به معنی شکست نیست! البته تمام شرطش اینه که شما از تلاش و کوشش، کم نذاشته باشین! وقتی اول پیش خدا و بعد پیش وجدان خودتون، حسابتون پاک باشه، دیگه اصلاً نباید به نتیجه فکر کنین! باید بذارین نتیجه ی کار غافل گیرتون کنه! به این میگن توکل کردنِ واقعی! همون چیزی که حضرت حافظ به زیبایی این طور بیانش می کنه: «حافظ وظیفه ی تو دعا کردن است و بس / نباش در بندِ آن که شنید یا نشنید». به هر حال امیدوارم که همیشه در درجه ی اول تن و روانِ سالمی داشته باشید و بعد، یک زندگیِ شاد و آرام و پربرکت!

از داستانِ کنکور که بگذریم، میرسیم به «جشنِ کنکور»مون! طبق اون حساب و کتابی که کرده بودیم، باید امروز (۸/۴/۱۳۹۱)، به جای این نوشته، متنِ «سلام آذربایجان شرقی» رو تو این صفحه آپلود میکردیم! فعلا که به حسابِ صفحه ی دل نوشت و جشن کنکورمون، گویا کنکور ۱۳ روزی افتاده عقب !!!!!!!!! نه این که فکر کنید ما از کنکور عقب افتادیم ها!!!!!!!

ولی از شوخی گذشته، به دلیل همون مطلبی که در صفحه ی «سلام بر استان فارس» هم گفتم، یعنی گرفتاری های کاریِ زیادتر از حدّ انتظار و این که اعتقاد دارم اصولاً «دل نوشت» باید نوشته ای باشه که واقعاً از دل برمیاد، نه نوشته ای از سر اجبار و وظیفه، و وقتی هم که ذهن و دل و جسم، هرسه درگیر روزمرّگی ها هستن، دیگه نمیشه با فراغ خاطر و از سَرِ دل نوشت، ترجیح دادم مدت جشن رو تمدید کنم تا این که از روی اجبار، متن های استان های باقی مانده رو، به قولِ تولیدی های پوشاک، سِری دوزی کنم!! این بود که رسیدیم به امروز که «کنکورتون به سر رسید، جشنِش به آخر نرسید!!!»

پس این جشن همین طور تا رسیدن به آذربایجانِ شرقیِ عزیز ادامه خواهد داشت و بعد از اون، یه طرحِ خیلی جالب تو ذهنمون هست که تا الان یکی دوباری هم تو نوشته های قبلی گفتم که منتظرش باشین و دنبالش هم که جشن کنکور ۹۲ شروع میشه! مثل این که خیلی هم بد نشد! این تاخیر ناخواسته، کاری کرد که جشن کنکور ۹۱ و ۹۲ به هم بچسبن و ما حالاحالاها، هی همین طور سفر کنیم و جشن بگیریم و با شما گُل بگیم و گُل بشنویم!

اولِ نوشته به همه ی کنکوری های عزیز از ته دل خسته نباشید گفتیم و حالا ....

یک «خوش آمد» گوییِ جانانه هم داریم برای عزیزانی که رسماً از یک شنبه ۱۱ تیرماه و بعد از تموم شدن کنکورِ ۱۳۹۱ و شروع شدنِ سالِ کنکوریِ «کنکور ۱۳۹۲»، به جمع کنکوری ها می پیوندند! دوستانِ عزیزی که سال سوم رو تموم کردن و از روزِ آخرِ امتحان های نهایی شدن سالِ چهارمی! خیلی خوش اومدین دوستانِ عزیز! امیدواریم از الان تا سال دیگه همین موقع و کنکور ۱۳۹۲، بتونیم با کتاب های جدیدتر و کامل تر و همین طور از طریق این سایت، با هم در ارتباط باشیم و سالِ کنکوریِ خوبی رو سپری کنیم!

همیشه یادتون باشه که همه تو این فانوسِ دریایی، همیشه به یادتون هستن و دوستتون دارن و منتظر شنیدن پیام های شما هستن! همیشه با ما همراه باشید که ما دل گرمیمون اول به خدای مهربون و بعد به همراهیِ شماست!

و در آخر این که، ضمن دعوت از شما برای شنیدن و لذت بردن از این موسیقی آذریِ زیبا و شاد و پرانرژی و خوراکِ رفعِ خستگی (چون امروز قرار بود صفحه ی «سلام آذربایجان شرقی» باشه، طبیعتاً موسیقی امروز هم قرار بود موسیقی آذری باشه)، همه ی شما عزیزانِ دل رو به خدا می سپارم!

شاد باشید!


لطفا نظرات خود را برای ما ارسال نمایید:

نام و نام خانوادگی:     ایمیل:

C

ثبت نام اگر قبلا عضو فار شده‌اید از اینجا وارد شوید.
C

ورود اگر قبلا عضو فار نشده‌اید از اینجا عضو شوید
اگر کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید اینجا را
کلیک کنید.
C

ارسال اگر قبلا عضو فار نشده‌اید از اینجا عضو شوید

در حال ارسال اطلاعات
تایید