حسین نوری
مشاور IT و برنامه‌نویس وب
۱۲ شهریور ۱۳۹۰
دنیای پیچیده امروز «عشق هيچ‌گاه مطالبه نمي‌كند، همواره نثار مي‌كند...» دیروز، امروز، فردا تغيير روش تربيت! فانوس دريايی در محضر استاد فانفار زبون داااااااااااااغ !!!!!!!!!!! اندر حكايت به دنيا آمدن شيمي۳ كي خوش‌بخت‌تره؟ بچه‌ها متشكريم تسلیت آقا رحیم کاپشن با مهر پا به مهر بگذاريم امید ... به بهانه‌ی نمایشگاه کِرم فرهنگی مرام و معرفت عملی آيين يلدا را دوست دارم؛ چون دهن‌كجي به سياهي شبه. غزال سیاه دایره‌ای به مساحت زندگی بزرگداشت حافظ نگاهی دیگر اول مهر به نام آنکه، خنده می‌آورد به چشم‌ها، گاهی... سلام زلزله دروغ بزرگ کنکورتون به سر رسید، جشنِش به آخر نرسید!!! سلام بر استان زنجان سلام بر استان سمنان سلام بر استان سیستان و بلوچستان سلام بر استان فارس سلام بر استان قزوین سلام بر استان قم سلام بر استان کردستان سلام بر استان کرمان سلام بر استان کرمانشاه سلام بر استان کهگیلویه و بویراحمد سلام بر استان گلستان سلام بر استان گیلان سلام بر استان لرستان سلام بر استان مازندران سلام بر استان مرکزی سلام بر استان هرمزگان سلام بر استان همدان سلام بر استان یزد دقیقه ۹۰ شتر حیوان صبوری است! به‌نام آرامش‌دهنده‌ي دل‌هاي لرزان این همه هیاهو! یک مقایسه توهم چشم! یک تاریخچه‌ی مختصر قهوه تلخ یک روز بارانی دمتون گرم آدم‌ها حرکت دوچرخه شاخ کرگدن یک ارتباط دوطرفه در فانوس دریایی «عشق هيچ‌گاه مطالبه نمي‌كند، همواره نثار مي‌كند...»

یک ارتباط دوطرفه

از قدیم گفتن چاه مكن بهر كسی، اول خودت دوم كسی؛ به همین خاطر وقتی پیشنهاد می‌دی كه همه اهالی این فانوس دریایی بیان و توی این جامعه مجازی با كسانی كه این سایت رو می‌بینن حرف بزنن طبیعتا، خودت هم باید این كار رو بكنی، هرچند اصلا این‌كاره نباشی.

صفحه دل‌نوشت با این هدف ایجاد شد كه سایت فار فقط یه پوسته قشنگ و جذاب با اطلاعات روتینی كه همه ناشرها درمورد خودشون و كتاب‌هاشون می‌دهند نباشه، بلكه جایی باشه كه یک ارتباط شفاف و دوطرفه بین فار و مخاطبانش برقرار بشه. برای اینكه دوطرفه باشه توی اكثر صفحات، از جمله همین صفحه فرمی گذاشتیم كه حرفهاتون رو با ما بزنید. و برای اینكه شفاف باشه صفحه دل‌نوشت رو گذاشتیم، كه قراره همه كسایی كه به نوعی با این انتشارات كار می‌كنند، اینجا حرف دلشون رو با شما بزنند، تا شما هم بیشتر بتونید بفهمید تو این فانوس دریایی چه خبره.

هرچند من اصلا خوشم نمیاد از اینكه ارتباط حقیقی بین افراد داره با ارتباط مجازیی كه تو جامعه مجازی رخ می‌ده جایگزین می‌شه و به جای اینكه همدیگه رو رو در رو ببینیم و حس بكنیم، فقط جملاتی تایپ شده از همدیگه ببینیم و نهایتا با چندتا شكلك سعی كنیم بهش حس بدیم؛ درحالیكه ممكنه اون حسی كه در اون لحظه داریم با اون حسی كه تو اون جمله و شكلك منتقل كردیم، زمین تا آسمون فرق داشته باشه. به همین علت هم خودم به ندرت و فقط در صورت لزوم از ایمیل و چت برای برقراری ارتباط استفاده می‌كنم. اما وقتی امكان ارتباط حقیقی با این وسعت وجود نداره، این جامعه مجازی، امكانی رو به ما می‌ده كه بدون اون این ارتباط ممكن نیست.

همین‌جا جا داره تاكید كنم كه هیچ ارتباطی یك طرفه معنی نداره. ارتباطی كه یك طرفه باشه به مرور زمان سست می‌شه و از بین می‌ره. پس اگه دوست دارید ما با انگیزه بیشتری این ارتباط رو ادامه بدیم، با ما ارتباط برقرار كنید، تو همین فرمی كه این پایین گذاشته شده یا تو هر صفحه‌ای از این سایت كه در ارتباط با اون مطلبی داشتید، حتی اگه یكی دو جمله هم شده، چیزی بنویسید. من كه خودم وقتی حرف‌ها و نظرات شما رو می‌بینیم كلی انگیزه و انرژی می‌گیرم و بهتر حس می‌كنم كه تو این دنیای بی‌روح مجازی، آدم‌های حقیقی‌ای هستند كه دارند از كار تو استفاده می‌كنند، می‌بینند، می‌خونند، ایراد می‌گیرند، تعریف می‌كنند و یا وقتی بدقولی می‌كنی جیغ می‌زنند! طبیعتا مسئولین و مؤلفین انتشارات كه زحمت بیشتری می‌كشند، بیشتر این حس رو خواهند داشت.

منتظر نظرات شما هستیم
به امید حق


لطفا نظرات خود را برای ما ارسال نمایید:

نام و نام خانوادگی:     ایمیل:

C

ثبت نام اگر قبلا عضو فار شده‌اید از اینجا وارد شوید.
C

ورود اگر قبلا عضو فار نشده‌اید از اینجا عضو شوید
اگر کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید اینجا را
کلیک کنید.
C

ارسال اگر قبلا عضو فار نشده‌اید از اینجا عضو شوید

در حال ارسال اطلاعات
تایید