هرروز با شما تا خود کنکور>>

علی امین صادقیه
سر مشاور فار

گپ ۱۹

سلام
زمان پاسخ‌گويي تعيين شده براي يك درس را براي درسي ديگر نگذار!
زمان پاسخ‌گويي به هر درس حداكثر همان وقت پيش‌نهادي ثبت شده در دفترچه‌ي سؤال‌هاي كنكور است. تلاش كنيد در آزمون‌هاي آزمايشي، به‌تدريج به زمان موردنظر نزديك شويد.
امان از كم آوردن وقت! آخر مگر مي‌شود اين همه تست را در اين زمان كم زد؟ اگر وقت بيش‌تر بود، حتماً عالي مي‌زدم! و.... اين حرف‌ها، چيزهايي است كه گاهي شما بعداز پايان هر آزمون آزمايشي به زبان مي‌آوريد.
به‌نظر مي‌رسد اين موضوع مهم را فراموش كرده‌ايد كه كنكور فقط معلومات و دانش شما را نمي‌آزمايد؛ بلكه سرعتِ عمل و دقت شما هم به موازات دانشي كه داريد سنجيده خواهد شد. بنابراين بايد با برنامه‌اي مناسب، سرعت عمل و دقت خودتان را قدرتمند كنيد تا بتوانيد با كم‌ترين خطا، بيش‌ترين درصد را كسب كنيد. يكي از عوامل مهم افزايش سرعت عمل و دقت، تسلط روي درس‌ها است كه بايد قبلاً به‌وجود آمده باشد. ولي عوامل ديگري هم هست كه اگر به آن‌ها توجه نكنيد، كلاهتان پس معركه مي‌رود. توجه شما را به ۲ مورد از اين عوامل جلب مي‌كنيم:
الف به هنگام شروع هر درس در آزمون، به زمان پاسخ‌گوييِ آن درس توجه ويژه بفرماييد و آن را در ابتداي سوال‌هاي درس مذكور بنويسيد و سپس سعي كنيد در همان زمان تعيين شده، به تست‌ها پاسخ دهيد. پس از آن‌كه به نيمي از سؤالات جواب داديد با نگاه كردن به ساعت خود، زمان باقي‌مانده را كنار آن سؤال قيد كنيد (به فرض، وقتي به سؤال ۱۳ ادبيات رسيديد، بايد حداكثر ۹ دقيقه از زمان شما گذشته باشد). چنان‌چه زمان كافي داشتيد كه هيچ، در غير اين‌صورت بدون نگراني و اضطراب اندكي سرعت خود را افزايش دهيد.
ب زمان در نظر گرفته شده براي هر درس متعلق به همان درس است و نبايد براي درس ديگر استفاده شود. مي‌دانيد كه هر درس به نوبه‌ي خودش اهميت خاصي دارد و نبايد ناديده گرفته شود. به‌عنوان مثال؛ اگر وقت تعيين‌شده‌ي درس فيزيك تمام شد، فيزيك را رها كرده، درس بعدي را شروع كنيد.

پيش‌نهاد:
چنان‌چه در هر درسي، چند دقيقه‌اي وقت اضافه آورديد، بعداز پايان پاسخ‌گويي به همه‌ي تست‌هاي دفترچه‌ي سؤال، مجموع وقت‌هاي اضافه را براي پاسخ دادن تست‌هاي درسي كه هنوز كامل نشده اختصاص دهيد. اگر ۲ يا چند درس ناقص مانده، درسي را انتخاب كنيد كه مهم‌تر است يا شما بيش‌تر به آن مسلط هستيد، به‌عنوان مثال اگر در درس زيست‌شناسي ۵ دقيقه و شيمي ۶ دقيقه وقت اضافه آورديد، مجموع ۱۱ دقيقه را براي يكي از درس‌هايي كه تسلط كامل‌تري داريد استفاده كنيد.


لطفا نظرات خود را برای ما ارسال نمایید:

نام و نام خانوادگی:     ایمیل:

C

ثبت نام اگر قبلا عضو فار شده‌اید از اینجا وارد شوید.
C

ورود اگر قبلا عضو فار نشده‌اید از اینجا عضو شوید
اگر کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید اینجا را
کلیک کنید.
C

ارسال اگر قبلا عضو فار نشده‌اید از اینجا عضو شوید

در حال ارسال اطلاعات
تایید